• Sówki 

   •                                    

    Nauczycielki grup: 

    Wioleta Radwańska

    Anna Wróbel

     

   • Aktualności w Sówkach

   • TYDZIEŃ  21.11.-25.11

    Ten tydzień to tematyka związana z "Przygotowaniem do zimy". Rozmawialiśmy na temat tego jak przygotowują się do zimy ludzie i zwierzęta.  Oglądaliśmy film edukacyjny pt. "Dużo krzyku przy karmniku" z którego dzieci dowiedziały się jak należy dokarmiać różne gatunki ptaków.   Dzieci wykonały też piękne karmniki z papieru i piórek oraz poznały literę "d,D" na podstawie wyrazu "dom". W piątek odwiedzili nas przedstawiciele Straży Miejskiej z zajęciami "Z lego nam po drodze "

          

    Odwiedziła nas również pani z biblioteki z kolejnymi zajęciami tym razem pt. "Kłamstwo ma krótkie nogi "

    TYDZIEŃ 14.11.-18.11

    W tym tygodniu podróżowaliśmy "W świecie wyobraźni". Rozwiązywaliśmy na temat tego co to jest wyobraźnia i do czego nam jest potrzebna na podstawie opowiadania "Moc wyobraźni " . Malowaliśmy do utworu Vivaldiego "Cztery pory roku- jesień " gdzie właśnie przydała się wyobraźnia . Odbyły się kolejne zajęć z cyklu "Hej zabawo " na których poruszyliśmy temat odwagi.

      

        

    TYDZIEŃ 07.11.-10.11

    W tym tygodniu dominowała tematyka patriotyczna. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat naszej Ojczyzny, dowiedziały się jak nazywa się stolica Polski, jak wygląda flaga i godło Polski , które również wykonywały w postaci prac plastycznych.  Rozmawialiśmy również o Dniu Niepodległości i odśpiewaliśmy Hymn Polski oczywiście w postawie na baczność.  Swoje wiadomości uzupełniły podczas oglądania filmu edukacyjnego pt. "Symbole Rzeczpospolitej Polskiej ".

       

    Poznaliśmy również kolejną literę tym razem "m,M" na podstawie wyrazu "mama ".

      

    TYDZIEŃ 02.11.-04.11

    W tym tygodniu było aktywnie , między innymi odbyła się zabawa terenowa w Parku Kościuszki , dzieci były zachwycone :) A w piątek mieliśmy pierwsze zajęcia aerobiku

     

     

     

    TYDZIEŃ 24.`10-28.10

    W tym tygodniu mieliśmy bardzo dużo ciekawych zajęć. W poniedziałek rozmawialiśmy o smutku i zastanawialiśmy się, co zrobić, gdy kolega/koleżanka są smutni. Odgrywaliśmy nawet krótkie scenki!

    We wtorek mieliśmy brać udział w zabawie terenowej, ale niestety pogoda nas zaskoczyła, więc popracowaliśmy matematycznie – poznając cyfrę 3 i segregując ubrania na jesienne i zimowe.

     

    W środę poznaliśmy literę E. W czwartek w ramach innowacji pedagogicznej: „Zdrowe brzuchy” - upiekliśmy „Halloweenowe paluchy” - dzieci same wszystko zrobiły! Odmierzały odpowiednie ilości składników, ugniatały ciasto i formowały paluchy a potem samodzielnie pięknie wszystko zjadały :D

      

    W piątek natomiast ozdabialiśmy dynie na różne sposoby: w kotki, minionki, nietoperze itp. Otrzymaliśmy także wielgachną dynię od rodziców Filipka - pani Edyty i pana Marcina. Chyba wszyscy widzieliśmy taką wielką dynię pierwszy raz! :) Bardzo dziękujemy!

     


    TYDZIEŃ 17.10-21.10

    Ten tydzień minął nam pod hasłem "Jesienny krajobraz". Dzieci wykonały piękne prace plastyczne odbijając pomalowane liście, poznaliśmy literę "i,I" oraz cyfrę 2. We wtorek dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje pluszowe pieski z okazji DNIA KUNDELKA. Odbyły się również kolejne zajęcia z cyklu "Hej zabawo" tym razem rozmawialiśmy na temat poczucia siły i słabości .

               

     

    TYDZIEŃ 10.10.-14.10.

    W tym tygodniu realizowaliśmy nadal tematykę jesienną tym razem "Jesień w ogrodzie ". Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące warzyw, wykonaliśmy marchewki z papieru, oglądaliśmy film edukacyjny pt. "Cztery pory roku- jesień". 

    Poznaliśmy również kolejną literę tym razem "a,A"

         

      

    Gościliśmy również Panią z biblioteki która poprowadziła zajęcia na temat "Akceptacji i tolerancji "

      

     

    TYDZIEŃ 03.10.-07.10.

    W tym tygodniu tematem przewodnim była "Jesień wsadzie". Dzieci przypomniały sobie wiadomości na temat nazw drzew owocowych , poznały liczbę "1", liczyły owoce oraz na podstawie wyrazu "owoce" poznały pierwszą literę alfabetu "o,O".

    W ramach programu psychoedukacyjnego "Hej zabawo" odbyły się trzecie już zajęcia tym razem pod tematem "Czerpanie radości z własnego ciała" podczas których dzieci m.in. mówiły które części ciała i za co najbardziej lubią. Były również ćwiczenia oddechowe oraz "magiczny worek" gdzie dzieci za pomocą dotyku rozpoznawały przedmioty w nim znajdujące się. Na koniec odrysowywały na kartkach swoje dłonie i stopy.

        

     

     

     

    TYDZIEŃ 26.09.-30.09.

    W tym tygodniu tematem przewodnim był "Ruch drogowy". Dzieci poznały zasady których należy przestrzegać podczas przechodzenia przez jezdnię, rodzaje znaków drogowych oraz nazwy niektórych z nich. Podczas zajęć plastycznych wyklejaliśmy kuleczkami bibuły sygnalizator a z wyprawki dzieci wykonały makiety ulicy oraz sylwetę policjanta i znaku.

                 

    Korzystaliśmy również z ostatnich ciepłych dni w naszym ogrodzie.

        

    TYDZIEŃ 19.09.-23.09.

    W tym tygodniu realizowaliśmy tematykę: „JESTEŚMY PODOBNI, JESTEŚMY RÓŻNI”. Mówiliśmy o tym, co nas łączy i co nas różni, jak dbać o przyjaźń i miłą atmosferę w grupie. Wykonaliśmy piękne wizytówki z imionkami, które wylądowały na naszych szafkach.

     

    Obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – oprócz wspólnych zabaw i gier, dzieci mogły przynieść ulubione zabawki z domu i otrzymały pamiątkowe medale. 

    Była też zabawa na magicznym dywanie i krótki seans bajkowy.

       

        

    W czwartek odwiedził nas teatrzyk: „Jak leśnik las ratował las” o tematyce ekologicznej.

       

     

    Spędziliśmy trochę czas na świeżym powietrzu, pomimo szalonej pogody :)

      

    W piątek powitaliśmy jesień w parku T. Kościuszki, szukając jesiennych, spadających liści.


    TYDZIEŃ 12.09.-16.09.

    W tym tygodniu nadal mówiliśmy o przedszkolu i szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Byliśmy na spacerze po przedszkolu - i nawet udało nam się poćwiczyć ewakuację naszymi specjalnym schodami. 

      

    Odbyły się również już drugie zajęcia z cyklu "Hej zabawo" wg programu psychoedukacyjnego. Tym razem dzieci uczyły się jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Na koniec zajęć rysowały jak się czują kiedy z kimś się pokłócą. 

    Były również próby czytania- na razie globalnego , (dopasowywania wyrazów do obrazków), dzielenia wyrazów na sylaby i głoski.

    Nie brakowało też zabaw i pracy w książkach. 

     

    W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia z "Jogą za pan brat" oraz "Mali Ratownicy", gdzie uczyliśmy się, jak korzystać z numeru 112 i projektowaliśmy LOGO naszych zajęć. 

     

    W czwartek świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI 

                                        


    TYDZIEŃ 05.09-09.09

     Wrzesień rozpoczęliśmy od integracji, przypomnienia sobie zasad panujących w przedszkolu i spisania kontraktu grupowego. W tym tygodniu codziennie korzystaliśmy z ogrodu przedszkolnego byliśmy na spacerze w Parku Kościuszki oraz na tamtejszym placu zabaw. Oprócz zabawy były oczywiście obowiązki czyli pierwsze zajęcia i praca w nowych Kartach Pracy.

       

     

    W czwartek dzieci rysowały w zespołach 2 i 3 osobowych wrażenia ze spacerku i placu zabaw.