• Sówki

Anna Wróbel

• Aktualności w Sówkach

TYDZIEŃ 19.09.-23.09.

W tym tygodniu realizowaliśmy tematykę: „JESTEŚMY PODOBNI, JESTEŚMY RÓŻNI”. Mówiliśmy o tym, co nas łączy i co nas różni, jak dbać o przyjaźń i miłą atmosferę w grupie. Wykonaliśmy piękne wizytówki z imionkami, które wylądowały na naszych szafkach.

Obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – oprócz wspólnych zabaw i gier, dzieci mogły przynieść ulubione zabawki z domu i otrzymały pamiątkowe medale.

Była też zabawa na magicznym dywanie i krótki seans bajkowy.

W czwartek odwiedził nas teatrzyk: „Jak leśnik las ratował las” o tematyce ekologicznej.

Spędziliśmy trochę czas na świeżym powietrzu, pomimo szalonej pogody :)

W piątek powitaliśmy jesień w parku T. Kościuszki, szukając jesiennych, spadających liści.

TYDZIEŃ 12.09.-16.09.

W tym tygodniu nadal mówiliśmy o przedszkolu i szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Byliśmy na spacerze po przedszkolu - i nawet udało nam się poćwiczyć ewakuację naszymi specjalnym schodami.

Odbyły się również już drugie zajęcia z cyklu "Hej zabawo" wg programu psychoedukacyjnego. Tym razem dzieci uczyły się jak radzić sobie w sytuacjach konfliktowych. Na koniec zajęć rysowały jak się czują kiedy z kimś się pokłócą.

Były również próby czytania- na razie globalnego , (dopasowywania wyrazów do obrazków), dzielenia wyrazów na sylaby i głoski.

Nie brakowało też zabaw i pracy w książkach.

W tym tygodniu odbyły się pierwsze zajęcia z "Jogą za pan brat" oraz "Mali Ratownicy", gdzie uczyliśmy się, jak korzystać z numeru 112 i projektowaliśmy LOGO naszych zajęć.

W czwartek świętowaliśmy DZIEŃ KROPKI

TYDZIEŃ 05.09-09.09

Wrzesień rozpoczęliśmy od integracji, przypomnienia sobie zasad panujących w przedszkolu i spisania kontraktu grupowego. W tym tygodniu codziennie korzystaliśmy z ogrodu przedszkolnego byliśmy na spacerze w Parku Kościuszki oraz na tamtejszym placu zabaw. Oprócz zabawy były oczywiście obowiązki czyli pierwsze zajęcia i praca w nowych Kartach Pracy.

W czwartek dzieci rysowały w zespołach 2 i 3 osobowych wrażenia ze spacerku i placu zabaw.