• .

Przedszkole w roku szkolny 2016/2017 bierze udział w pilotażu dotyczacym koncepcji przedszkola promującego zdrowie i narzędzi do autoewaluacji działań.
          Cel pilotażu:
          1. Ocena koncepcji, standardów i zasad tworzenia przedszkola promującego zdrowie (PPZ)
          2. Sprawdzenie przydatności narzędzi do autoewaluacji działań w PPZ, w tym:
          - zrozumienia zapisów stwierdzeń w ankietach i arkuszach zbiorczych,
          - dostosowania proponowanych narzędzi do specyfikacji PPZ
          - stopnia trudności i czasochłonności badania poszczególnych aspektów funkcjonowania PPZ
          Wyniki pilotażu zostaną wykorzystane do opracowania ostatecznej wersji narzędzi. Zostaną one upowszechnione we wszystkich wojewódzkich sieciach i będą stanowić podstawę do ubiegania się przedszkoli o nadanie Krajowego Certyfikatu Przedszkole Promujące Zdrowie (po jego zatwierdzeniu przez MEN)

certyfikat_1(1).docx

program promocji zdrowia.doc

W tym roku otrzymaliśmy prolongatę certyfikatu do 2020r.

certyfikat_nowy.doc
          5 grudnia 2018r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość nadania Krajowego Certyfikatu Śląskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie.                          Jesteśmy pierwszym przedszkolem w Polsce, które otrzymało takie wyróżnienie.

Dziękujemy wszystkim - Rodzicom, Nauczycielom, Personelowi MP92, a w szczególności PRZEDSZKOLAKOM za zaangażowanie w przygotowania oraz za aktywny udział w naszym programie "Zdrowy Przedszkolak".