• Sówki

• Aktualności w Sówkach

• 2023

TYDZIEŃ OD 30.01 DO 03.02

W tym tygodniu tematem przewodnim był temat "Wszystko jest muzyką". Dzieci poznały literę "N" na podstawie wyrazu NUTY. Zapoznały się z wyglądem kilku instrumentów, słuchały  ich dźwięków a następnie rozpoznawały je po dźwięku.  Poznały również cyfrę 10 i w ramach innowacji ZERO WASTE wykonały instrumenty muzyczne. Chętne dzieci mogły spróbować gry na pianinie :)

Odbyły się również pierwsze zajęcia z panią Anią z asystentem kulturowym podczas których m.in. zapoznała dzieci  z flagą, godłem ,hymnem oraz tradycyjnym strojem  ukraińskim. Na koniec wykonały pracę plastyczną "Flagę Ukrainy ".

FERIOWO :)

TYDZIEŃ OD 09.01 DO 13.01

W tym tygodniu tematem przewodnim były SPORTY ZIMOWE.  Rozmawialiśmy na podstawie opowiadania pt. "Wyścigi saneczkowe" na temat umiejętności radzenia sobie z przegraną oraz o sportowych i niesportowych zachowaniach. Dużą atrakcją dla dzieci były odwiedziny magika.

Poznaliśmy również nową literę, tym razem "u,U" .

TYDZIEŃ OD 02.01 DO 05.01

Ten tydzień to tematyka związana z NOWYM ROKIEM.

Dzieciaki wspólnie wykonały kalenarz na 2023 rok. Poznaliśmy literę "L,l" , był quiz podsumiwujacy wiadomości- między innymi-pory roku, dni tygodnia, nazwy miesięcy.  No i AEROBIK DLA MALUCHA:)