• Sówki 

   •                                    

    Nauczycielki grup: 

    Wioleta Radwańska

    Anna Wróbel

     

   • Aktualności w Sówkach

   • 2023

    TYDZIEŃ OD 30.01 DO 03.02

    W tym tygodniu tematem przewodnim był temat "Wszystko jest muzyką". Dzieci poznały literę "N" na podstawie wyrazu NUTY. Zapoznały się z wyglądem kilku instrumentów, słuchały  ich dźwięków a następnie rozpoznawały je po dźwięku.  Poznały również cyfrę 10 i w ramach innowacji ZERO WASTE wykonały instrumenty muzyczne. Chętne dzieci mogły spróbować gry na pianinie :)

          

    Odbyły się również pierwsze zajęcia z panią Anią z asystentem kulturowym podczas których m.in. zapoznała dzieci  z flagą, godłem ,hymnem oraz tradycyjnym strojem  ukraińskim. Na koniec wykonały pracę plastyczną "Flagę Ukrainy ".

       

     

    FERIOWO :)

         

    TYDZIEŃ OD 09.01 DO 13.01

    W tym tygodniu tematem przewodnim były SPORTY ZIMOWE.  Rozmawialiśmy na podstawie opowiadania pt. "Wyścigi saneczkowe" na temat umiejętności radzenia sobie z przegraną oraz o sportowych i niesportowych zachowaniach. Dużą atrakcją dla dzieci były odwiedziny magika. 

    Poznaliśmy również nową literę, tym razem "u,U" .

      

     

            

    TYDZIEŃ OD 02.01 DO 05.01

    Ten tydzień to tematyka związana z NOWYM ROKIEM.

    Dzieciaki wspólnie wykonały kalenarz na 2023 rok. Poznaliśmy literę "L,l" , był quiz podsumiwujacy wiadomości- między innymi-pory roku, dni tygodnia, nazwy miesięcy.  No i AEROBIK DLA MALUCHA:)