• AKTUALNOŚCI

Katarzyna Wrona, mgr dyr. Agnieszka Krowicka,

Pomoc nauczyciela:

Monika Cieślik

• Co słychać u Biedronek?

• TYDZIEŃ OD 12 DO 23.12.2022

Dwa tygodnie przed świętami jak zazwyczaj poświęcamy na tematykę przybliżającą ten okres. I tak opowiadaliśmy o tradycjach świątecznych, o przygotowywaniu świąt w domach dzieci, słuchaliśmy świątecznych opowiadań i historyjek. Dużo rozmawialiśmy o życzliwości i pomaganiu słabszym w tym czasie.

Dzieci pojechały do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na przedstawienie "O rybaku i złotej rybce". Przedszkolaki były bardzo grzeczne i z wielkim zaangażowaniem śledziły akcję bajki. Z wielką chęcią dzieci śpiewały znane kolędy i świąteczne piosenki oraz wykonywały przepiękne prace plastyczne.

Biedronki miały okazję na przygotowanie pierniczków, które potem wspólnie z rodzicami (na warsztatach świątecznych) dekorowali. Wspólnie z dziećmi z grupy starszej oraz personelem przedszkola celebrowaliśmy naszą wspólną przedszkolną wigilię, składaliśmy sobie życzenia, zjedliśmy wspólny posiłek, kolędowaliśmy.

TYDZIEŃ 05 DO 09.12.2022

Ten tydzień poświęciliśmy na rozmowy o pracy listonosza. Układaliśmy historyjkę obrazkową pt. "Droga listu", opowiadaliśmy jakie obowiązki ma listonosz i pracownik poczty. W ramach zajęć plastycznych wykonaliśmy koperty oraz kolorowaliśmy kontury listonosza. We wtorek wszystkie dzieci odwiedził święty Mikołaj, który obdarował je prezentami. Początkowo nasze pociechy były troszkę wystraszone lecz bardzo szybko zaczęły rozmawiać z Mikołajem i odpowiadać na jego pytania. Dzieci bardzo chętnie wykonały portret Mikołaja z gotowych elementów.

TYDZIEŃ OD 28.11 DO 02.12.2022

TYDZIEŃ OD 21 DO 25.11.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o szybko zbliżającej się zimie. Dzieci ze względu na pogodę miały zorganizowane dużo zajęć ruchowych, muzyczno -ruchowych czy rytmicznych. Odbyły się przeniesione warsztaty: zajęcia z Panią z Biblioteki Śląskiej pt. "Mały złośnik" oraz ze Strażą Miejską pt. "Z Lego nam po drodze". Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach a zwłaszcza w spotkaniu ze Strażą Miejską - zadawały dużo pytań, były bardzo aktywne.  Poznaliśmy samogłoskę y, dzieci bawiły się z tą literką, dzieliły wyrazy na sylaby a chętne na głoski. Biedronki pięknie pracowały w kartach pracy, rysując, naklejając i wykonując różnorodne zadania. Jak zwykle chętnie wykonały też prace plastyczne. W piątek miały możliwość przyniesienia swojego ulubionego pluszaka w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

TYDZIEŃ OD 14 DO 18.11.2022

Ten tydzień poświęciliśmy na rozmowy o ludzkim ciele w bardzo szerokim zakresie. Poznaliśmy zarówno części ciała,  zasady higieny, emocje jak i również znaczenie zdrowego odżywiania. Zapoznaliśmy się z literką d oraz cyferką 5. Dzieci wymieniały wyrazy rozpoczynające się literką d, dzieliły te wyrazy na sylaby a chętne na głoski. Przeliczaliśmy akcesoria do mycia, ustawialiśmy kubki od najmniejszego do największego, porównywaliśmy ich liczbę, dzieci łączyły kubki z odpowiadającymi im szczoteczkami. Ze względu na brzydką pogodę dużo czasu poświęciliśmy na zabawy i ćwiczenia ruchowe w sali, miały również możliwość wykonywania wybranych elementów z jogi. Dzieci dzielnie rysują, malują, wycinają i kleją prawie codziennie.

TYDZIEŃ OD 2 DO 10.11.2022

Dwa krótsze tygodnie listopada poświęciliśmy na tematy: "W świecie wyobraźni" oraz "Mała i duża ojczyzna". Dzieci zapoznały się z literkami "m" i "t" oraz cyferką 4. Próbowaliśmy wyszukać obrazki, których nazwy się rymują, dzieliliśmy wyrazy na sylaby a chętne dzieci na głoski, układaliśmy zdania z podanymi wyrazami (prawie wszyscy doskonale sobie radzą z tym zadaniem). Dużo czasu poświęciliśmy na zabawy na ogrodzie przedszkolnym, swobodne zabawy w sali z wykorzystaniem wybieranych przez dzieciaki zabawek. Pracowaliśmy również z kartami pracy oraz wykonywaliśmy prace plastyczne.

• Lista galerii