• AKTUALNOŚCI

Katarzyna Wrona, mgr dyr. Agnieszka Krowicka,

Pomoc nauczyciela:

Monika Cieślik

W dniu 30 listopada w ramach Andrzejek odbędzie się kolejna zajęcie z cyklu Mali Kucharz - dzieci wykonają andrzejkowy przysmak z jabłka. Prosimy aby każde dziecko w tym dniu przyniosło jabłko. Dzieci mogą też przynieść jakiś "czarodziejski atrybut andrzejkowy" np. różdżkę, kapelusz czarodzieja itp.

• Co słychać u Biedronek?

• TYDZIEŃ OD 21 DO 25.11.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o szybko zbliżającej się zimie. Dzieci ze względu na pogodę miały zorganizowane dużo zajęć ruchowych, muzyczno -ruchowych czy rytmicznych. Odbyły się przeniesione warsztaty: zajęcia z Panią z Biblioteki Śląskiej pt. "Mały złośnik" oraz ze Strażą Miejską pt. "Z Lego nam po drodze". Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach a zwłaszcza w spotkaniu ze Strażą Miejską - zadawały dużo pytań, były bardzo aktywne.  Poznaliśmy samogłoskę y, dzieci bawiły się z tą literką, dzieliły wyrazy na sylaby a chętne na głoski. Biedronki pięknie pracowały w kartach pracy, rysując, naklejając i wykonując różnorodne zadania. Jak zwykle chętnie wykonały też prace plastyczne. W piątek miały możliwość przyniesienia swojego ulubionego pluszaka w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

TYDZIEŃ OD 14 DO 18.11.2022

Ten tydzień poświęciliśmy na rozmowy o ludzkim ciele w bardzo szerokim zakresie. Poznaliśmy zarówno części ciała,  zasady higieny, emocje jak i również znaczenie zdrowego odżywiania. Zapoznaliśmy się z literką d oraz cyferką 5. Dzieci wymieniały wyrazy rozpoczynające się literką d, dzieliły te wyrazy na sylaby a chętne na głoski. Przeliczaliśmy akcesoria do mycia, ustawialiśmy kubki od najmniejszego do największego, porównywaliśmy ich liczbę, dzieci łączyły kubki z odpowiadającymi im szczoteczkami. Ze względu na brzydką pogodę dużo czasu poświęciliśmy na zabawy i ćwiczenia ruchowe w sali, miały również możliwość wykonywania wybranych elementów z jogi. Dzieci dzielnie rysują, malują, wycinają i kleją prawie codziennie.

TYDZIEŃ OD 2 DO 10.11.2022

Dwa krótsze tygodnie listopada poświęciliśmy na tematy: "W świecie wyobraźni" oraz "Mała i duża ojczyzna". Dzieci zapoznały się z literkami "m" i "t" oraz cyferką 4. Próbowaliśmy wyszukać obrazki, których nazwy się rymują, dzieliliśmy wyrazy na sylaby a chętne dzieci na głoski, układaliśmy zdania z podanymi wyrazami (prawie wszyscy doskonale sobie radzą z tym zadaniem). Dużo czasu poświęciliśmy na zabawy na ogrodzie przedszkolnym, swobodne zabawy w sali z wykorzystaniem wybieranych przez dzieciaki zabawek. Pracowaliśmy również z kartami pracy oraz wykonywaliśmy prace plastyczne.

• Lista galerii